Вести од месец Јули, 2018

Белорусија е првиот финалист

Белорусите ја преслушаа Швајцарија и се пласираа во финалето на ЕХФ Шампионатот

Прочитај повеќе

Македонци ќе судат за бронза во Словенија

Македонските судии ќе делат правда на Португалија и Германија

Прочитај повеќе

Веспрем се сели во Будимпешта

Унгарскиот клуб две сезони ќе игра во главниот град

Прочитај повеќе

СП Германија: Јапонците не застанаа

Јапонците продолжуваат со подготовките за мундијалот во Германија и Данска

Прочитај повеќе

СЕХА го чека десеттиот тим

СЕХА потврди девет клуба, се чека десеттиот. Нема Словенци, нема ниту Унгарци (засега)

Прочитај повеќе