Вести од месец Јули, 2018

Словенија е европски јуниорски првак

Словенија во финалето ги совлада моќните Французи

Прочитај повеќе

Велјаноски на клупата на Прилеп

Познато име на клупата на прилепчани следната сезона

Прочитај повеќе

Белорусите на тренинг пред финалето

Вечерва Македонија и Белорусија ќе играат во финалето на ЕХФ Шампионатот во Скопје

Прочитај повеќе

Начевски во финале во Казањ

Марјан Начевски главен делегат на машкото финале на СП во ракомет на плажа

Прочитај повеќе

(Галерија) Македонија е во финале!

Македонија по голема борба ја совлада селекцијата на Фарски Острови и се пласираше во финалето на ЕХФ Шампионатот

Прочитај повеќе