Вести од месец Јули, 2018

Голманот Кизиќ се договори со Струга

Стружани комплетираа квалитетно голманско дуо

Прочитај повеќе

Последен танц за јуниорите, прв танц за кадетите

Победничкиот пехар е убав, моментите се за уживање и фалење, но ќе имаме или ќе ги поништиме вистинските придобивки од ЕХФ Шампионатот?

Прочитај повеќе

​Нема да го браниме шестото место од Алжир

Македонија нема да игра на СП. Јуниорската репрезентација го одигра својот последен официјален натпревар во овој состав

Прочитај повеќе

Танкоски во идеалниот тим на првенството

Еден Македонец во идеалниот состав на ЕХФ Шампионатот

Прочитај повеќе

(ФОТО) Злато и „А“ Дивизија за Јуниорите!

Македонија импресивна во финалето на ЕХФ Шампионатот

Прочитај повеќе