Вести од месец Јули, 2018

Дарио Петровски доаѓа во Струга

Јуниорскиот бек ќе ја менува средината

Прочитај повеќе

Мишевски добива шанса во Вардар

Парондо на подготовките на Вардар ќе го носи и Марко Мишевски, јуниорскиот репрезентативец

Прочитај повеќе

​КАДЕТИ: Како ни изгледа ракометната иднина?

Данило Брестовац селектираше 22 ракометари за подготовките за настап на ЕХФ Шампионатот во Грузија

Прочитај повеќе

Koј прв до новите ѕвезди?

Не ЕХФ Еуро блеснаа неколу играчи за кои сметаме дека ќе имаат убава иднина

Прочитај повеќе

Без сензационализми во стручниот штаб на Металург

Данило Брестовац си одбра асистенти за следната сезона во Металург

Прочитај повеќе