Вести од месец Јуни, 2018

Северна Кореја ќе игра на СП Германија и Данска

ИХФ ја смести обединетата репрезентација на Кореја во групата со Германија, во Берлин

Прочитај повеќе

(ФОТО) Медитеранците излегоа на сцена

Женската репрезентација денеска на пладне, а машката од 16:30 ќе играат против соодветните селекции на Турција

Прочитај повеќе

Мите Стоилов најавува плеј оф за Академија Младост !

Академија Младост си го одржа зборот, се пријави за Прва лига, а верува дека ќе игра и во плеј оф

Прочитај повеќе

СП: Хрватска во Минхен, Шведска во Копенхаген

Домаќините на СП сместија по една репрезентација во еден град

Прочитај повеќе

RAMPAGE (2018)

Џиновски горила, волк и крокодил...

Прочитај повеќе