Вести од месец Јуни, 2018

Ништо од медал, девојките загубија од Словенија

Македонската репрезентација имаше голема шанса, но не издржа и Словенија се радува на бронзата

Прочитај повеќе

ИХФ ги нашминка правилата

ИХФ ги дотера правилата за да се избегне различна интерпретација

Прочитај повеќе

За фановите, Манасков е најдобриот играч на Веспрем

Фановите на Веспрем најмногу го испочитуваа Дејан Манасков

Прочитај повеќе

Без Георгиевска по бронза

Македонската репрезентација ослабена ќе игра на мечот за медал со Словенија

Прочитај повеќе

МИ: Против Словенија за бронза

Македонија загуби од домаќинот во полуфиналето на Медитеранските Игри

Прочитај повеќе