Вести од месец Maj, 2018

БИТКА ЗА БАРАЖ: Металург Јуниор или Струга?

Кој ќе игра меч за влез во Супер лига? Металург Јуниор или Струга? Денека на пладне во Кисела Вода ќе се одговори на ова прашање

Прочитај повеќе

Кренете глава и играјте!

Вардар денеска ќе игра со ПСЖ. Нема да биде финале како што посакуваше цела Европа, ќе биде за престиж и публика

Прочитај повеќе

Без Арпад Штербик, не е исто

На Вардар вечерва му недостасуваше човекот што ги направи сите разлики

Прочитај повеќе

Чупиќ: Бевме спремни, но не бевме на ниво

Мораме да се ресетираме и да и вратиме на македонската публика - Иван Чупиќ

Прочитај повеќе

Вардар не успеа, Монпеље е во финале!

Монпеље го надигра Вардар и утре ќе игра во финалето на Лигата на шампионите

Прочитај повеќе