Вести од месец Maj, 2018

Горење (из)виси за СЕХА?

Горење заврши на третото место во Словенија, втора е Рибница

Прочитај повеќе

Германците (ќе) молат за место во ЛШ!

Имаа зацртано дебели црвени линии. Но, сега доаѓа новата сезона во Лигата на шампионите и работите почнаа да се менуваат

Прочитај повеќе

БАРАЖ ЗА СП: Врањеш го врати Наѓ, ништо од Сулиќ, Илиќ

Ласло Наѓ ја прекина репрезентативната пензија

Прочитај повеќе

Списокот на Раул за баражот со Романија

Раул Гонзалез го објави пошириокиот список на играчи за баражот со Романија

Прочитај повеќе

Железничар обезбеди место во СЕХА

На едно коло до крајот, Желеничар има второ место во џеб, а за титула му треба само еден бод

Прочитај повеќе