Вести од месец Maj, 2018

Првиот избор на Парондо е за кренати веѓи

Комбиниран тим секогаш во себе има контроверзи. Но, некои прашања заслужуваат одговор

Прочитај повеќе

Ракчевиќ: Металург е моја најголема љубов

Младен Ракчевиќ и Металург во моментов изгледаат како создадени еден за друг

Прочитај повеќе

Чокрев: Металург Јуниор ќе стане база за развој на млади играчи

Ристо Чокрев, претседатеалот на Металург за својата прва сезона мината во Првата лига и амбициите на клубот за следната

Прочитај повеќе

Пешевски се раздели со Металург, следно Мотор

По 16 години минати во „Автокоманда“, Пешевски заминува

Прочитај повеќе

Шведска не и даде шанса на Македонија

Македонија поразена на последниот домашен натпревар во квалификациите

Прочитај повеќе