Вести од месец Април, 2018

Ние валкаме, амбасадорите ни чистат

Холандскиот амбасадор Ваутер Пломп ја организираше, а амбасадорите на Велика Британија, Чарлс Гарет и на САД, Џес Бејли, ја поддржаа денешната волонтерска еко-акција за чистење на кејот на Вардар, која се организираше под мотото „Исчисти, Твитни“.

Прочитај повеќе

Јоновски куртули од операција

Сезоната е завршена, но среќа во несреќа е што нема да мора „под нож“

Прочитај повеќе

Го добија Лино, си ја добија и сапуницата „Тренер сум - не сум“

ППД Загреб е на ред да објасни дали со Лино Червар се договорени или ќе се договорат или пак...

Прочитај повеќе

ЕХФ трансфери, вести, суспензии...

Тренерски и играчки трансфери, нов обложувач на обвинителна клупа...

Прочитај повеќе

Посебни мерки за дуелот со Кил

Засилени мерки на безбедност за дуелот Вардар - Кил

Прочитај повеќе