Вести од месец Април, 2018

Вардар ќе руши 52 години стар рекорд

Само на еден клуб му успеало и тоа пред 52 години

Прочитај повеќе

Келн ќе ги види четирите најдобри голмани

Голманот е пола екипа. А „Ф4“ квартетот има голманишта

Прочитај повеќе

Дибиров: Ја би прво едно пиво, па потоа...

Прво најважните работи, потоа се друго

Прочитај повеќе

Вардар е на нов Фајнал-Фор!

Кил не го преживеа вулканот во Скопје

Прочитај повеќе

Жестока е битката за Келн, реми на полувреме

Вардар и Кил водат жестока битка, нерешено е по 30 минути во „Јане Сандански“

Прочитај повеќе