Вести од месец Април, 2018

Пешевски пред потпис со клуб од ЛШ!

По Талески во РНЛ и Кузмановски кој треба да оди во Магдебург, Металург е на пат да испрати уште еден свој продукт во врвен клуб

Прочитај повеќе

ЧСМ краде од Динамо Букурешт

ЧСМ Букурешт удри ниско под појасот на градскиот ривал

Прочитај повеќе

Ждрепката за Вардар е во среда

Вардар ќе го дознае противникот во среда на пладне

Прочитај повеќе

СЕХА: Мешков Брест опасно се засили

Двајца екстра талентирани и квалитетни играчи потпишаа за сехалигашот од Белорусија

Прочитај повеќе

Петрушев и Кузманоски заминаа во легенди

Двајца познати ракометни работници заминаа на небото

Прочитај повеќе