Вести од месец Март, 2018

Ѓер остана и без Офтедал

По Ања Алтхаус, Нора Морк и Сузана Томори, уште една клучна ракометарка на Ѓер се повреди

Прочитај повеќе

Македонија по вторпат ги совлада Фарски Острови

По реваншот со Фарските Острови, нашите ракометарки остануваат само со теоретски шанси за пласман на Европското првенство

Прочитај повеќе

Комплетирано фијаското на Исланд

Нов катастрофален пораз на македонските јуниорки во квалификациите

Прочитај повеќе

Фенов си замина од Радовиш

Довчерашниот капитен на Радовиш се поздрави со клубови и заминува во странство

Прочитај повеќе

Forgotten (2017)

Корејски филм. Чуден, заплеткан, напнат, интересен

Прочитај повеќе