Вести од месец Март, 2018

Симовски: Ова беше шанса за докажување

„Ова беше можност и за мене и за играчите да видиме како функционираме и што треба да правиме натаму“, вели Симовски

Прочитај повеќе

Скјерн на седмо небо, Веспрем прочитан како буквар

Скјерн го надмудри и надигра големиот Веспрем

Прочитај повеќе

Пелистер утре ќе добие тренер?

Битолчани утре ќе решаваат за испразнетото тренерско место

Прочитај повеќе

Се спрема трампа меѓу Вардар и ПИК Сегед

Еден Шпанец оди од Вардар во Пик Сегед, а еден Русин во спротивен правец... а не се Горбок и Македа

Прочитај повеќе

Ѓер остана и без Офтедал

По Ања Алтхаус, Нора Морк и Сузана Томори, уште една клучна ракометарка на Ѓер се повреди

Прочитај повеќе