Вести од месец Март, 2018

Заврши ЛШ за Манасков и Веспрем

Веспрем не успеа да надополни минус од седум гола разлика и го заврши настапот во Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Titan (2018)

Сем Вортингтон повторно се плетка со Титани. Ако го изгледавте Shape of the water ќе го изгледате и ова

Прочитај повеќе

Талески: Чест е да ме споредуваат со Манасков и Лазаров

Филип Талески во интервју за германските медиуми отворено за споредбите со Манасков и Лазаров, за кршењето со јајца за Велгден, за неговиот престој во Германија

Прочитај повеќе

Јуниорите подобри од „врсниците“ од Ајка

Унгарскиот тим не настапи со јуниори туку со условно со својот прв тим

Прочитај повеќе

Јагуриноски му пресуди на Веспрем

Гол во последната секунда за победа на јуниорската репрезентација на Македонија над Веспрем

Прочитај повеќе