Вести од месец Февруари, 2018

ИХФ ги продаде ТВ правата за 150 милиони евра

ИХФ си обезбеди дебел буџет за наредните осум години од тв правата

Прочитај повеќе

Шундовски се раздели со Израел

Македонскиот тренер го раскина договорот со израелскиот сојуз. Разликите беа преголеми

Прочитај повеќе

Порази на ПСЖ и Кил, Келце на пат кон Скопје?

Келце е најблиску да стане противник на Вардар во 1/4 финалето на Лигата на шампионите. Денеска загубија и Кил и ПСЖ

Прочитај повеќе

Маркоски размислува за трансфер

Никола Маркоски најверојатно ќе си замине од Орошази иако има договор и за следната сезона

Прочитај повеќе

Македонски судии на „празникот“ во Белорусија

На натпреварот што е означен како ракометен празник во Белорусија, правдата ќе ја делат македонски судии

Прочитај повеќе