Вести од месец Февруари, 2018

Актуелно

Порази на ПСЖ и Кил, Келце на пат кон Скопје?

Келце е најблиску да стане противник на Вардар во 1/4 финалето на Лигата на шампионите. Денеска загубија и Кил и ПСЖ

Прочитај повеќе

Маркоски размислува за трансфер

Никола Маркоски најверојатно ќе си замине од Орошази иако има договор и за следната сезона

Прочитај повеќе

Македонски судии на „празникот“ во Белорусија

На натпреварот што е означен како ракометен празник во Белорусија, правдата ќе ја делат македонски судии

Прочитај повеќе

Колев и Ница го бранат третото место

Ница без пола тим го совлада Безансон и го одбрани третото место и во ова коло

Прочитај повеќе

La Ragazza Nella Nebbia (2017)

Европски трилер според романот на позnатиот италијански писател Donato Carrisi кој воедно е и режисер на филмот

Прочитај повеќе