Вести од месец Ноември, 2018

ВИДЕО: Маестро Дејан Бомбач

Потегот на денот, веројатно и на колото е на словенечкиот мајстор Дејан Бомбач

Прочитај повеќе

Атман, Јагањац и крвникот на Веспрем

Какви екипи ќе дојдат во Битола на пролет?

Прочитај повеќе

Еурофарм доби неатрактивна и тешка група

Еурофарм Работник ќе игра против Германци, Унгарци и Хрвати

Прочитај повеќе

ИЗЈАВА НА ДЕНОТ: Талант Душебаев

Прочитајте што изјави тренерот на Келце за играта на повратникот во тимот, Владислав Кулеш

Прочитај повеќе

„Тренерот“ Јоновски го однесе Ратинген на врвот

Ратинген е прв на табелата и ги победи сите директни ривали досега

Прочитај повеќе