Вести од месец Октомври, 2018

Тешка лекција за Генерацијата 2002

Македонската репрезентација составена од играчи родени 2002 и помлади доживеа тежок пораз од соодветниот тим на Унгарија

Прочитај повеќе

Грците барале диригирана ждрепка за ЕП

Грците барале од ЕХФ да ја избегнат Македонија во ждрепката

Прочитај повеќе

Димитровски се договори со Пелистер

Јуниорскиот репрезентативец доби раскин на договорот и веќе тренира со својот нов клуб

Прочитај повеќе

ФОТО: „Киреманија“ во Битола

Повеќе од 100 деца имаа шанса да се запознаат со својот идол

Прочитај повеќе

Генерацијата 2002 поразена од Србија

Гаенерацијата 2002 поразена на својот прв настап

Прочитај повеќе