Вести од месец Октомври, 2018

Вечерва: „Дружба со Вардар“ во Сити Мол

Вардар организира дружење со ракометарите во Сити Мол

Прочитај повеќе

СП ГЕРМАНИЈА: Македонија ќе го отвори СП во Минхен

Организаторот ги потврди сите термини за играње на натпреварите од СП Германија

Прочитај повеќе

ЕХФ го одбра Јагањац за играч на колото во ЛШ

Халил Јагањац го доби последното индивидуално признание заработено во дресот на Металург

Прочитај повеќе

Лино подобар од Вујо, Загреб нов лидер

ППД Загреб подобар од Железничар на првата средба меѓу Лино Червар и Веселин Вујовиќ сезонава

Прочитај повеќе

Понто го поздрави трансферот на Рибеиро во Металург

Португалецот и официјално стана ракометар на Металург

Прочитај повеќе