Вести од месец Октомври, 2018

ЕХФ го суспендира Борозан, Дибиров ќе плати 3.000 евра

ЕХФ ги изрече казните за ракометарите на Вардар од дуелите со Келце

Прочитај повеќе

Сезонски билет - чип под кожа

Сезонските билети во Кристијанштад, можат да се стават и под кожа

Прочитај повеќе

ВЕСТИ ОД СВЕТОТ: Згасна романски клуб, Африка доби шампиони, ИХФ доби на суд

Ракометни вести од целиот свет. Нов договор за шведската легенда, тренерска понуда за Шмит...

Прочитај повеќе

Металург: Засилувањата во недела на терен

Со подмирени долгови и три нови ракометари Металург ќе ги пречека Чеховски медведи

Прочитај повеќе

Произведени најеколошките фармерки во светот

Можете да ги купите во C&A

Прочитај повеќе