Вести од месец Септември, 2017

Победа над Италија пред патот за Шведска

Македонија ја совлада Италија и го подобри нивото на игра пред гостувањето во Лунд

Прочитај повеќе

Јахлевски го онесвести Екберг

Шведското крило имаше страшен судар со полскиот дефанзивец

Прочитај повеќе

Што се случува со Кил?

Напознатиот германски клуб, вечерва загуби со 11 гола разлика од Келце

Прочитај повеќе

Втора нула за слабиот Металург

Уште една разочарувачка партија на македонскиот тим. Овој пат во Лигата на шампионите каде беа поразени од просечниот Бешикташ

Прочитај повеќе

Диви му пресуди на Мили Пјанго

Ангелов одбрани зицер по кој следеше контра и гол за победа на три секунди до крајот

Прочитај повеќе