Вести од месец Септември, 2017

Сериозна повреда на Шајин

Поранешниот играч на Металург имаше тешка ноќ во Букурешт

Прочитај повеќе

Дупјачанец ќе го спасува Азоти Пулави

Даниел Душјачанец ќе има шанса како прв голман да докаже дека е добра инвестиција

Прочитај повеќе

Лапајне во Татран, Дрогришки во Еурофарм Работник

Словенецот ќе продолжи во Татран Прешов, додека македонскиот ракометар би требало да се пресели во битолската екипа

Прочитај повеќе

Петрески влезе во системот

Македонскиот тренер Томче Петрески го имаше дебито во арапско-африканските натпреварувања

Прочитај повеќе

Oтказ за Магнус Андерсон

Тренерот на Кил го „преживеа“ првиот состанок на бордот на директорите, тренерот на Гепинген - не

Прочитај повеќе