Вести од месец Септември, 2017

Пораз на атракцијата ПСЖ

Парижаните се поразени на гостувањето кај Флензбург. Втор „кикс“ и на Келце

Прочитај повеќе

Лино пак заминува, го пропушта ППД Загреб

„Имаме само еден комплет дресови. Ако се искинат, може и да не излеземе на натпревар“, изјави Червар на прес конференцијата

Прочитај повеќе

Металург го изненади Спортинг

Металург стигна до првите бодови во Лигата на шампионите. Спортинг прв го положи оружјето во Скопје

Прочитај повеќе

Србија се спрема за врел дочек во Скопје

Сениорската репрезентација утре ќе ја пречека Србија во второто коло од квалификациите за ЕП

Прочитај повеќе

Шилегов и Серафимовски добиваат шанса

На трибините попладнево ќе седат Гуглета, Петров, Томовски

Прочитај повеќе