Вести од месец Август, 2017

Висла го расипа роденденот на Веспрем

Во финалето на турнирот на Веспрем, ќе играат Висла и Келце

Прочитај повеќе

Ростов му зема мерка на Вардар

Ростов на Дон е нов освојувач на „Трофеј Вардар“

Прочитај повеќе

Супер купот за Митревски и Маркоски

Прв пехар за Митревски, Маркоски, Ангеловски, Ракчевиќ... во дресот на Доброгеа Суд Констанца

Прочитај повеќе

Барселона го запре Вардар

Вардар не успеа да ги обедини титулите. Во полуфиналето на Супер Глоуб беше совладан од Барселона

Прочитај повеќе

Од Хрватска си одам по ЕП, од Македонија...

Лино Червар по подготовките на Металург во Охрид: Мартин Серафимов е новиот Киро, а за Илија Темелковски ми е жал

Прочитај повеќе