Вести од месец Август, 2017

Се распадна турската Ташова

Голем „кикс“ на турската федерација. Ќе мора да плати пенали за неиграњето на нивната екипа

Прочитај повеќе

Се распаѓа регионалната лига?

Женската регионална лига уште еднаш е на прагот да згасне

Прочитај повеќе

Ќе се изначекаме за сезона 8

Сакате да ги видите во битка змејовите? Да дознаете дали погина Тормунд? Епа, ќе почекате

Прочитај повеќе

Лепакот оди во историја, Селект и Молтен во трка

Селект ја промовираше својата самолеплива ракометна топка. Молтен долго време работи на тој продукт. Наскоро нема да се користи лепак

Прочитај повеќе

Хајди Локе ќе тренира во машки тим

Најдобриот светски пивот сака експресно да се врати во игра по породувањето

Прочитај повеќе