Вести од месец Август, 2017

Јонас Калман се збогува со Шведска

Јонас Калман одлучи да ја заврши репрезентативната кариера и нема да игра на ЕП Хрватска

Прочитај повеќе

Прилепчани на гости кај градоначалникот

Новите играчи на Прилеп беа гости на градоначалникот

Прочитај повеќе

ЖРК Вардар ќе игра редовно во Супер лигата

За разлика од минатата сезона кога играше само во плеј оф, сега Вардар ќе игра редовно во Супер лигата

Прочитај повеќе

Прилеп го ослободи бекот од 2.07 метри

Засилувањето од Србија, не ги задоволи прилепчаните и ќе мора да си бара нов клуб

Прочитај повеќе

ЃОРЃИ НАЧЕВСКИ: Последна минута

Втора колумна на меѓународниот судија Ѓорѓи Начевски. Како од судиски агол се гледа на последната минута од натпреварот

Прочитај повеќе