Вести од месец Јули, 2017

Противникот на Металург без пола тим

Чеховски медведи, противникот на Металург во Лигата на шампионите ќе игра со млади играчи следната сезона

Прочитај повеќе

Тунис не спушти на земја

Македонските јуниори имаа шанса да го верификуваат пласманот во 1/8 финалето и дури да се борат за прво или второ место, но сега „виси“ и пласманот во нокаут фазата

Прочитај повеќе

Штериова потпиша за Дунареа

Марија Штериова, македонската интернационалка, следната сезона ќе игра во екипата на Дунареа од Романија

Прочитај повеќе

Почина креаторот на додавањето цепелин

Бернард Кемпа, човекот кој го измисли атрактивното додавање замина во легендите

Прочитај повеќе

Вардар против Барса во полуфинале

Според класификацијата на ИХФ, Вардар во 1/4 финалето на Супер Глоуб прво ќе игра со ГОГ од Иран, а во полуфиналето вкрстува во победникот од дуелот Барселона - Есперанца

Прочитај повеќе