Вести од месец Јули, 2017

Металург го повика Обрадовиќ на тренинг

Спорот меѓу Металург и Висла Плоцк околу статусот на Немања Обрадовиќ тапка во место. Времето тече

Прочитај повеќе

Палмарсон без дозвола си замина од Веспрем

Арон Палмарсон без одобрение си замина од Веспрем. Клубот планира да го суспендира цела сезона

Прочитај повеќе

Македонија е во нокаут фаза на СП Алжир!

Илија Темелковски смогна храброст во критичните моменти да игра „седум на шест“ и тоа му се врати со пласман во нокаут фазата на СП

Прочитај повеќе

Македонското дерби на 2 септември

СЕХА лигата во Македонија ќе почне неколку дена подоцна поради настапот на Вардар на Светското првенство за клубови во Доха

Прочитај повеќе

ШАХ: Алкалоид подготвен за Европскиот Клупски Куп 2017

Европскиот клупски шампион за 2016 година, македонскиот „Алкалоид“ оди по медал и на Европскиот Клупски Куп во Анталија

Прочитај повеќе