Вести од месец Јули, 2017

Јуниорките отвораат со Хрватска

Македонските јуниорки на отворањето на ЕП ќе играат со Хрватска, по тоа со Русија и со Норвешка

Прочитај повеќе

Обрадовиќ се сликаше и тренира со Висла

Почнува расплетот на случајот со Немања Обрадовиќ. Србинот ја одбра Висла, се фотографираше со тимот, тренира со нив. Металург, пак, го чека во Скопје

Прочитај повеќе

Металург стопираше еден трансфер

Српскиот бек беше пред трансфер во Металург, но ситуацијата се искомплицира

Прочитај повеќе

НЕМА СТРАВ: Ние против цел Алжир

„Тие ќе имаат поддршка од полна сала, но нас ни одговара тоа. Ќе се бодриме меѓусебе и ако покажеме карактер како со Бразил и Русија...

Прочитај повеќе

Не спасија одбраната и седум на шест

Македонија ја исполни првата цел со пласманот во 1/8 финалето на СП. Но, патот беше трнлив

Прочитај повеќе