Вести од месец Јули, 2017

Франција не гледа со потценување

Французите не гледаат како просечен тим, а не пропуштија и да испратат наваму од својот арсенал отровни стрелички

Прочитај повеќе

Пет факти по осминафиналето

Знаете ли дека ова 1/4 финале не е прво за Илија Темелковски како селектор на македонска јуниорска репрезентација на големо натпреварување?

Прочитај повеќе

Меѓу најдобрите осум на светот!

Македонија е во 1/4 финалето на Светското првенство во Алжир. Го елиминиравме домаќинот на првенството, 24:20

Прочитај повеќе

2:22 (2017)

Додека го чекате филмот што го сакате да излезе на добар торент и овој филм ќе заврши работа

Прочитај повеќе

Пројде Тунис, испадна Шведска

Тунис, Франција, Шпанија и Германија се репрезентациите што успеаја да се пласираат во четвртфиналето. Се играат уште четири дуели

Прочитај повеќе