Вести од месец Јули, 2017

Без Крстевски и Арсеновски со Русија

И на следниот натпревар Илија Темелковски нема да може да смета на двајца ракометари

Прочитај повеќе

Фијаско на јуниорките

Женската јуниорска репрезентација на Македонија имаше катастрофално лошо отворање на ЕП Словенија

Прочитај повеќе

Македонија запрена во четвртфиналето

Македонските јуниори немаа сила за ново изненадување. Франција се покажа како противник од повисока категорија и запиша убедлива победа

Прочитај повеќе

Зелено светло за клубот на Диви

Екипата на Анталија и женскиот тим Ардешен добија дозвола за настап во турската Супер лига за следната сезон

Прочитај повеќе

Охрид нема да гостува во ЕХФ

Охрид денеска ги почна подоготовките за следната сезона, а добрата вест стигна од Холандија. Двата ЕХФ натпревари ќе се играат во „Билјанини Извори“

Прочитај повеќе