Вести од месец Јули, 2017

Имаме иднина, но сега доаѓа тешкото

Македонија ќе игра за петто место со Унгарија, но ова е само првиот чекор

Прочитај повеќе

Јуниорките без шанси на ЕП

По два убедливи порази, јуниорската репрезентација на Македонија јуриша кон дното на ЕП

Прочитај повеќе

МЕТАЛУРГ ОТПАДНА: Липовина во Хутенберг

Владан Липовина ја одбра Бундес лигата пред ЛШ и СЕХА Гаспром. Го одби Металург и ќе игра во новиот бундеслигаш

Прочитај повеќе

Евро трансфери, преглед

Нови клубови имаат Лука Шебетиќ, Торборн Бергеруд, Лука Жвижеј...

Прочитај повеќе

Тргна и шампионот Вардар

Заврши одморот за европскиот првак Вардар. Сите играчи се во строј за одбраната на титулата

Прочитај повеќе