Вести од месец Јули, 2017

Почна македонскиот ЕХФ Чемпионшип

РФМ е организатор на женскиот ЕХФ Шампионат до 17 години. Македонија утре игра против Грција

Прочитај повеќе

Од 2019, нова Лига на шампиони

Протекоа првите информации за плановите на ЕХФ во реформирањето на Европските Купови

Прочитај повеќе

ПСЖ бара 40 000 евра за Јагањац

ПСЖ му одреди цена на хрватскиот бек за кој е заинтересиран Металург. Скопскиот тим би можел да го доведе во „Автокоманда“

Прочитај повеќе

Црна Гора се засили за ЕП

Црногоскиот голман, според информациите на нивните медиуми, ќе брани на ЕП Хрватска. Црна Гора е во група со Македонија

Прочитај повеќе

Што научивме од јуниорското СП?

Заврши јуниорскиот мундијал. Македонија е шеста во светот. Шпанија и ја презема доминацијата на Франција во работата со млади играчи

Прочитај повеќе