Вести од месец Јуни, 2017

Ракомет на рајска плажа

Марјан Начевски е номиниран за делегат на следното Светско првенство во ракомет на плажа

Прочитај повеќе

Отворен пат до Будимпешта за Вардар

Македонскиот првак Вардар годинава ќе има полесен пат до Будимпешта

Прочитај повеќе

Официјално е: Металург е во ЛШ!

Металург доби место во Лигата на шампионите и следната сезона. Како и во минатите две сезони ќе биде во групите „Ц“ или „Д“

Прочитај повеќе

Ѓукиќ: Ние и Македонија за втор круг

Селекторот на Црна Гора смета дека само еден меч ќе решава кој ќе оди во главна рунда

Прочитај повеќе

Барселона сака да игра во СЕХА!

СЕХА би можела од регионална, да се претвори во глобална лига. Барселона, Бешикташ, Чеховски медведи сакаат да бидат дел

Прочитај повеќе