Вести од месец Јуни, 2017

Селекторот загрижен за Нелоски и Талески

Јуниорите во среда почнуваат со подготовки, а селекторот Темелковски има работи за решавање

Прочитај повеќе

РАКОМЕТ НА ПЛАЖА: Заврши хрватското ЕП (Видео)

Првиот фаворит за медал, домашната Хрватска остана без финале

Прочитај повеќе

Чаневски уште две години во Работник

Еурофарм Работник се договори со голманот Градимир Чаневски

Прочитај повеќе

Темелковски одбра тим за подготовки

Список на повикани ракометари за подготовките на Маврово

Прочитај повеќе

Само шампионот директно од ЕП на СП

Место досегашните три, само една репрезентација ќе оди директно од ЕП на СП

Прочитај повеќе