Вести од месец Јуни, 2017

Металург го избегна Адемар Леон

Металург за кого стравуваме дали ќе добие покана за ЛШ, на крајот излезе дека е најдобро рангиран во групите „Ц“ и „Д“

Прочитај повеќе

Вардар и Келце ќе се разминат во ЛШ

Актуелниот шампион Вардар и ланскиот Келце, се во ист шешир и нема да можат да се сретнат во прелиминарниот дел

Прочитај повеќе

ZOO (ТВ Серија) - Сезона 3

Почнува третата сезона на ТВ серијата ZOO. Првата сезона беше добра, втората не

Прочитај повеќе

Сашка Ланг позитивна на допинг тест

Германската репрезентативка е суспендирана поради позитивен резултат на допинг тест

Прочитај повеќе

Кил го купува новиот Палмарсон

Кил е во трка за потписот на Арон Палмарсон, а во меѓувреме преговара и со играчот што треба да биде негов наследник

Прочитај повеќе