Вести од месец Јуни, 2017

Вардар СЦЈС нема да игра во Европа

Четири машки и три женски екипи се пријавени за настап во европските купови следната сезона

Прочитај повеќе

Извлечени групите за женското СП

Извлечени се групите за Светското првенство во женска конкуренција што ќе се одржи во Германија во декември

Прочитај повеќе

Металург се поднови, потпиша Ангелиќ

Најавениот трансфер на црногорскиот репрезентативец во Металург, денеска беше официјализиран

Прочитај повеќе

Вардар е носител, лесен пат кон Будимпешта

Женската екипа на Вардар е во улога на носител за ждрепката за Лигата на шампионите што ќе се одржи во петок

Прочитај повеќе

ЛИНО ЧЕРВАР: Седум на шест е (р)еволуција

Во својата прва колумна за g-sport.mk Лино Червар ја објаснува својата страна на приказната за стратегијата „седум на шест“

Прочитај повеќе