Вести од месец Јуни, 2017

Лацковиќ се врати во Хамбург

Поранешниот ракометар на Вардар, се враќа во клубот каде имаше најголем успех

Прочитај повеќе

Дарко Каевски нов директор на Агенцијата за млади и спорт

Дарко Каевски нов директор на Агенцијата за млади и спорт

Прочитај повеќе

Гаспром прави ракометен клуб

Веќе трет ден се развива приказната за ракометниот проект на Гаспром. Стигнаа и првите реакции од Москва и Санкт Петербург

Прочитај повеќе

Кинеска провинција седум дена користела само зелена енергија

Провинцијата, која има 5 милиони жители, цела седмица се напојувала исклучиво од соларна, енергија од ветер и од хидроцентрали

Прочитај повеќе

Марковиќ продолжува со ППД Загреб

Марковиќ останува во ППД Загреб, Србинот кој играше и за Вардар, потпиша нов договор

Прочитај повеќе