Вести од месец Јуни, 2017

Келце го смени претседателот

Холанѓанецот Бертус Сервас, по 15 години на чело на Келце, веќе не е претседател на полскиот шампион

Прочитај повеќе

Палмарсон предвреме во Барса?

Исландскиот ас би можел пред истекот на договорот со Веспрем да се пресели во „Блау грана“

Прочитај повеќе

Кил и Манхајм извисија за СП

Германија и Данска ги официјализираа градовите домаќини за следниот мундијал

Прочитај повеќе

Вујо ќе го преземе Копер (обновено)

Веселин Вујовиќ селекторската функција во Словенија, ќе ја комбинира со тренерската во Копер

Прочитај повеќе

FLATLINERS (2017)

Следејќи го истиомениот филм од 1990 и израелската тв серија „Matim Lerega“, на крајот на септември доаѓа Flatliners

Прочитај повеќе