Вести од месец Јуни, 2017

Деревен потпиша за клуб без име

Александар Деревен си најде ангажман, но не во Чеховски медведи како што се очекуваше

Прочитај повеќе

Металург го враќа Липовина?

Неофицијално, постои можност црногорскиот бек следната сезона одново да го облече дресот на Металург

Прочитај повеќе

BLACK BUTTERFLY (2017)

Антонио Бандерас е во главната улога на филмот кој би можеле да наречеме убаво потрошено време

Прочитај повеќе

Вардар се засили со руско ол стар крило

Руската ракометарка Полина Кузњецова објави дека потпишала двегодишен договор со Вардар

Прочитај повеќе

Потврдени се термините за ЕП

ХРС и ЕХФ ги официјализираа точните термини во кои ќе се играат натпреварите на Европското првенство во Хрватска

Прочитај повеќе