Вести од месец Јуни, 2017

King Arthur: Legend of the sword

Повеќе личи на The Lord of the Rings отколку на приказните за Артур и Екскалибур

Прочитај повеќе

Ќе згасне ли Бешикташ?

Тиражниот турски весник Хуриет објави информација дека Бешикташ планира да го згасне ракометниот клуб

Прочитај повеќе

Нелоски е ОК, Темелковски задоволен

Марко Нелоски добро ги поднесува подготовките, Мартин Томовски исто така. Селекторот сега може мирно да спие

Прочитај повеќе

Металург чека помош од среќата

Вечерва ќе биде извршена и ждрепката за Лигата на шампионите во групите „Ц“ и „Д“ каде што е и Металург

Прочитај повеќе

Потешко е да се стигне до Келн, отколку да се освои

Вардар ќе ги дознае противниците кои ќе му стојат на патот кон одбраната на шампионската титула во ЕХФ Лигата на шампионите

Прочитај повеќе