Вести од месец Јуни, 2017

Вардар на мегдан со Лазаров

Македонскиот шампион и бранител на титулата во Лигата на шампионите може да биде задоволен со својата група

Прочитај повеќе

Вардарки добија лесна група во ЛШ

Ракометарките на Вардар се во групата Ц со екипите на Ларвик и ФТЦ Будимпешта

Прочитај повеќе

Мојсовски потпиша, следен е Мајнов?

Златко Мојсовски го продолжи договорот со Еурофарм Работник за уште една сезона

Прочитај повеќе

Охрид SOS ќе учествува на 41 седница на УНЕСКО во Краков

Организацијата е единствен претставник од граѓанскиот сектор во Македонија

Прочитај повеќе

„Адидас“ произведува патики од рециклирана рибарска мрежа

„Адидас“ за производство на патики употребува мрежи кои пловат во океаните и се опасност за океанските животни

Прочитај повеќе