Вести од месец Maj, 2017

Game of thrones: Прв трејлер за сезона 7

Седмата сезона почнува на 16 јули. Првиот официјален трејлер ја крена температурата

Прочитај повеќе

Скопје ќе го види Манчестер Јунајтед

Екипата на Манчестер Јунајтед во август ќе игра на најголемиот македонски стадион. Противник ќе им биде европскиот шампион, Реал Мадрид или Јувентус

Прочитај повеќе

Симовски одбра тим за Шведска

Селекторот на женската репрезентација, Симе Симовски, го соопшти списокот на играчи со кои ќе и се спротивстави на Шведска во баражот за СП

Прочитај повеќе

Бајрамоска се враќа во репрезентацијата

За бараж дуелите со Шведска, репрезентацијата на Македонија ќе биде засилена со Мирјета Бајрамоска. Таа одлучи повторно да го облече дресот на националниот тим

Прочитај повеќе

Ракометно „збогум“ од Хамерсенг и Варзару

Две познати ракометни имиња, годинава решија да ја завршат кариерата

Прочитај повеќе