Вести од месец Maj, 2017

ДРАГАН ЃУКИЌ: Кој тоа таму пее?

Колумна на Драган Ѓукиќ за актуелната состојба меѓу тренерите и селекторите на репрезентациите кои играат квалификации за ЕП

Прочитај повеќе

ЖИКА БОГДАНОВИЌ: Каде и да се сретнеме, ќе седнеме

Автор на колумната е Жика Богдановиќ. Еден од најдобите ракометни новинари на Балканот, пионер на електрoнското новинарство и сопственик на порталите www.balkan-handball.com i www.handball-planet.com

Прочитај повеќе

Колев обезбеди опстанок

Екипата на Ница која ја води македонскиот тренер Марјан Колев, обезбеди опстанок во најсилната француска лига

Прочитај повеќе

Талески и Манасков на чекор до титула

Екипата на Рајн Некар стигна до веројатно решавачка предност на табелата на три кола до крајот на првенството. Победија на гости кај единствениот ривал, Флензбург

Прочитај повеќе

Блау грана го испрати Лазаров

Кирил Лазаров го одигра последниот меч во дресот на Барселона во легендарната „Блау грана“. По четири години минати во каталонскиот центар, Лазаров продолжува во Франција

Прочитај повеќе