Вести од месец Декември, 2017

Јоновски: Последново да биде најјако

„Нема да се штедиме, нема да се повлекуваме... ова ми е последното првенство и овде ќе играм до последната капка“ - Аце Јоновски

Прочитај повеќе

Абутовиќ и Милиќ се откажаа од ЕП

Ракометарите на Вардар не се појавиле на првиот собир на репрезентацијата на Србија

Прочитај повеќе

Да бидеме реални, на ЕП нема да биде лесно

„Македонија е екипа која може да изненади секого, но и секој може да не изненади“ - Кирил Лазаров

Прочитај повеќе

Мукаетов: Верба, а не притисок врз играчите

РФМ нема да прави резултатски притисок врз играчите, иако верува дека имаме тим што ќе има што да покаже на ЕП

Прочитај повеќе

Јагањац ќе остане во Металург

Македонскиот клуб има платено 20 од вкупно 40 илјади евра на ПСЖ за трансферот на Халил Јагањац

Прочитај повеќе