Вести од месец Декември, 2017

ЕП: Чешка остана без Бабак

Се повреди на последниот меч во Бундес лигата и ќе го пропушти ЕП

Прочитај повеќе

Белорусија и Чешка ја отворија сезоната

Две репрезентации што ќе учествуваат на ЕП, денеска играа пријателски натпревари

Прочитај повеќе

Велешани поделија исписници

Денеска имаше средба меѓу управата и ракометарите на Борец по која повеќе од пола тим си зема исписница

Прочитај повеќе

Трефилов останува селектор на Русија

Петтото место на СП е оценето како задоволителен резултат за Русија и нема да има промена на селекторската позиција

Прочитај повеќе

Репрезентацијата од денеска е комплетна

Филип Миркуловски и Филип Талески и се приклучија на репрезентацијата утрово и сега Раул Гонзалез ги има на располагање сите ракометари

Прочитај повеќе