Вести од месец Ноември, 2017

Понеделник ли е денот „Д“ за Борец?

Ништо не мрднало од мртва точка во Велес. Управа нема, ракометарите не тренираат, клубот постои само на хартија

Прочитај повеќе

Келце годинава се викинзи (Видео)

Келце сними промотивно видео пред пресметката со ПСЖ

Прочитај повеќе

Дувњак на ЕП? И јас би сакал да знам!

Лино Червар не знае дали ќе го има во составот на ЕП својот најдобар играч

Прочитај повеќе

Британските автобуси ќе возат на гориво од кафе

Новото гориво нуди 10-15 отсто намалување на емисиите на CO2, во споредба со чистиот дизел

Прочитај повеќе

Пет илјади Словенци се спремаат за Загреб

Околу 5000 Словенци би требало да допатуваат во Загреб за натпреварите од ЕП. Заинтересираноста расте и во Македонија

Прочитај повеќе