Вести од месец Ноември, 2017

Червар дојде, виде, си отиде

Лино Червар мина три дена со Металург во Скопје и одново се врати во Загреб

Прочитај повеќе

Празната мрежа го спаси Пелистер

Пелистер како фаворит допатува во „Автокоманда“, но виде голема мака за да дојде до бодовите

Прочитај повеќе

Рекордна серија на Тинекс Пролет

Тинекс Пролет врза седум победи по ред. Серија каква што не се памети во населбата Пролет

Прочитај повеќе

Неславно простување со скопската публика

Металург го одигра можеби најслабиот меч во Лигата на шампионите годинава

Прочитај повеќе

Еурофарм победнички од Литванија

Еурофарм Работник се пласираше во 1/8 финалето на Челинџ Куп со две победи над Гранитас Каунас

Прочитај повеќе