Вести од месец Ноември, 2017

Штербик не дава Вардар да губи

Рајн Некар имаше шут за победа од чиста позиција во последната секунда од мечот, но Штербик не дава Вардар да губи

Прочитај повеќе

Студен туш за Констанца

Констанца беше на прагот да го елиминира Магдебург, но се уплашија од победата

Прочитај повеќе

Ларвик му врачи отказ на тренерот

Најслабата сезсона во последните 20 години, Ларвик ќе ја „круниса“ со отказ за тренерот

Прочитај повеќе

Пристоен пораз за крај

Женската репрезентација го одигра и последниот натпревар на турнирот во Романија

Прочитај повеќе

Justice League (2017)

Филм сличен на Avengers со различни супер херои

Прочитај повеќе